هزینه تحصیل در اتریش 2020

اگر قصد تحصیل در اتریش را داشته و می‌خواهید از مخارج و هزینه‌های تحصیل در اتریش آگاه شوید، بهتر است بدانید اغلب دانشجویان خارجی که در این کشور به تحصیل می‌پردازند، از این تجربه بسیار راضی هستند. از دلایل این رضایتمندی بالا، ابتدا محیط تحصیلی بسیار خوبیست که دانشگاه‌های اتریش برای دانشجویان فراهم کرده‌اند و دیگری تنوع فرهنگی میان دانشجویان است که در مقایسه با اکثر کشورهای اروپایی، کمی از میانگین بالاتر می‌باشد.

علاوه بر اینها اتریش یکی از امن‌ترین کشورهای اروپا بوده و نرخ جرم و جنایت در این کشور بسیار پائین می‌باشد. اگر شهریه نسبتاً پائین دانشگاه‌های اتریش را نیز به این دلایل اضافه کنیم، علت تقاضای بالای تحصیل در اتریش را توجیح می‌کنند.

شهریه دانشگاه‌های اتریش برای دانشجویان خارجی متقاضی تحصیل در اتریش

دانشجویانی که شهروند یکی از کشورهای اتحادیه اروپا هستند، نیازی به پرداخت هزینه به منظور تحصیل در اتریش نداشته و هر ترم بصورت نمادین تنها 18 یورو پرداخت می‌کنند. اما هزینه تحصیل در اتریش برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا بیشتر است. علاوه بر این 18 یورو، دانشجویان شهروند کشورهای ثالث باید بطور بطور میانگین هزینه‌ای برابر با 726.72 دلار پرداخت نمایند. اما اگر بخواهند در بیش از یک دانشگاه واحد بردارند، نیاز است تنها یکبار هزینه پرداخت شود.

اما این هزینه در برخی موارد نیز ممکن است برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا تقریباً رایگان باشد؛ از جمله بورسیه تحصیلی، دانشجویان کشورهای توسعه نیافته و غیره. بعنوان مثال در برخی از دانشگاه‌های اتریش مانند دانشگاه گراتس، اگر دانشجو بتواند در هر ترم بیش از 9 واحد بگذراند، دانشگاه شهریه آن ترم را به او بازگشت خواهد داد.

هزینه‌های زندگی دانشجویی در اتریش

از آنجایی که کیفیت زندگی در اتریش بسیار بالاست، بنابراین هزینه زندگی در اتریش نیز بسیار مناسب می‌باشد. مانند هر کشور دیگری هزینه زندگی در هر ایالت اتریش یا شهرهای اتریش تفاوت دارد. در شهرهایی مانند وین و زالتسبورگ، خرج‌های ماهانه دانشجویان به 850 الی 950 یورو می‌رسد. اما در شهرهای دانشجویی دیگر مانند گراتس و لینتس، این هزینه‌ها تا 600 الی 840 یورو در ماه کاهش می‌یابند. برای اطلاعات بیشتر به صفحه هزینه زندگی دراتریش مراجعه نمائید.

هزینه‌های جزئی تحصیل در اتریش

·         مالیات تسهیلات مسکن: 90 یورو

·         هزینه لوازم تحصیل در اتریش (کتاب‌ها، جزوات و ...): حدود 250 یورو

·         بیمه دانشجویی اتریش: 55 یورو

سایر هزینه‌های مربوط به زندگی دانشجویی در اتریش

هزینه عضویت در باشگاه ورزشی بزرگسالان به ازای هر نفر

·         وین: 26.56 یورو

·         گراتس: 25.29 یورو

·         اینسبروک: 36.00 یورو

·         زالتسبورگ: 38.12 یورو

اجاره یک زمین تنیس (یک ساعته)

·         وین: 18.41 یورو

·         گراتس: 21.33 یورو

·         اینسبروک: 16.50 یورو

·         زالتسبورگ: 20.67 یورو

بلیط سینما (یک نفر)

·         وین: 10.00 یورو

·         گراتس: 10.00 یورو

·         اینسبروک: 10.00 یورو

·         زالتسبورگ: 12.00 یورو