روش‌های مهاجرت به انگلستان 2017

امروزه بسیاری از مردم درصدد مهاجرت به انگلیس و اخذ اقامت دائم انگلستان هستند؛ از آنجایی که انگلستان یکی از مهم‌ترین و مطرح‌ترین کشورهای جهان در زمینه اقتصادی، سیاسی و رفاه اجتماعی به شمار می‌رود. همین موضوع باعث شده بسیاری سعی در یافتن اطلاعاتی در زمینه دریافت ویزای انگلستان باشند که در اینجا سعی شده اطلاعات کاملی درمورد روش‌های مهاجرت به انگلستان در سال 2017 دراختیار مخاطبان قرار بگیرد.

انگلستان با 50 میلیون جمعیت، بزرگترین کشور بریتانیای کبیر به شمار می‌رود. سالانه افراد زیادی برای مهاجرت، کار و یا تحصیلات پیشرفته، به این کشور جذب می‌شوند. مقصد بیشتر این افراد پایتخت انگلستان، یعنی شهر لندن است که با 8 میلیون جمعیت، بزرگترین شهر اروپا محسوب می‌شود.

برای زندگی و مهاجرت به انگلیس، انواع ویزاهای مختلف وجود دارند که متقاضی می‌تواند به توجه به شرایط خود، از طریق یکی از آنها اقدام به سفر یا مهاجرت به انگلستان کند. همانطور که می‌دانید ویزای انگلستان برای مهاجرت به انگلیس و در نهایت اخذ اقامت انگلیس، شرط لازم است. برای اطلاعات بیشتر درمورد ویزای انگلیس به صفحه زیر مراجعه نمائید.

ویزای انگلستان

---------------------------------------------------------------

ویزاهای مهاجرتی انگلستان به پنج بخش points-based دسته‌بندی می‌شود که آنها را Tier می‌نامند. قبل از اقدام برای هرکدام از ویزاهای ذیل، باید در ارزیابی اولیه، شرایط شما برای سیستم Tier مناسب باشد. برای اطلاعات بیشتر به صفحه مربوط به ویزای موردنظر مراجعه نمائید. ویزاهای Tier بصورت زیر می‌باشند.TIER 1: ویزای اقامت سرمایه‌گذاری انگلستان که بصورت بلندمدت است و خود به چهار دسته سرمایه‌گذار (Investor)، کارآفرین (Entrepreneur)، استعداد عالی (Exceptional Talent) و فارغ‌التحصیلان کارآفرین (Graduate Entrepreneur) تقسیم می‌شود.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری

---------------------------------------------------------------TIER 2: ویزای کار در انگلستان بصورت بلندمدت و دائمی، با مهارت‌های شغلی بخصوص که خود به چندین دسته دیگر تقسیم می‌شود: ویزای کار عمومی انگلستان، ویزای انتقال داخل شرکتی انگلستان، ویزای مبلغان دینی انگلستان و ویزای ورزشکاری انگلستان.

مهاجرت به انگلستان از طریق کار و تخصص بصورت دائمی

---------------------------------------------------------------TIER 3: ویزای کاری موقت انگلستان برای افراد کم و یا بدون تخصص؛ پس از اینکه سیستم امتیازبندی Tier در سال 2008 به راه افتاد، دولت انگلستان نیازی به استفاده از افراد کم و یا بدون تخصص خارج از منطقه اقتصادی اروپا ندید. برای همین بدون پذیرش حتی یک نفر از طریق ویزای Tier 3، از 25 مارس 2013 این برنامه بطور کامل متوقف شد.TIER 4: ویزای تحصیلی انگلستان که خود به دو دسته دانشجویان یا General (17 سال به بالا) و دانش‌آموزان یا Child (4 تا 17 سال) تقسیم می‌شود. می‌توان گفت مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل، از دیگر روش‌های مهاجرتی کمی راحت‌تر بوده و از محبوبیت بیشتری نیز برخوردار است.

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

اطلاعات مورد نیاز برای تحصیل در انگلستان

---------------------------------------------------------------TIER 5: ویزای کاری انگلستان بصورت موقت برای افرادی که دارای کارهای خلاقیتی، ورزشی، خیریه‌ای، مذهبی و ... هستند.

مهاجرت به انگلستان از طریق کار و تخصص بصورت کوتاه‌مدت

---------------------------------------------------------------غیر از تقسیم‌بندی‌های TIER نیز چند روش دیگر برای مهاجرت به انگلیس وجود دارد:

ویزای ویزیتوری انگلستان (ویزای توریستی انگلستان): برای سفر یا مهاجرت به انگلیس به قصد بازدید و یا کار. همچنین اگر نیازمند دریافت خدمات پزشکی در انگلستان هستید، این نوع ویزای برای شما مناسب خواهد بود.

اطلاعات مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی انگلستان

---------------------------------------------------------------ویزای خانوادگی برای اقامت در انگلستان: برای بهمراه آوردن خانواده‌ی خود به انگلیس و یا ملحق شدن به خانواده که در انگلیس زندگی می‌کنند. این نوع ویزا، شامل چهار دسته مختلف است که در صفحه مربوطه، به آنها پرداخت شده است. یکی از دسته‌های محبوب آن مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج است.

اطلاعات مورد نیاز برای اخذ ویزای خانوادگی انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

---------------------------------------------------------------اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد: از سال 1983، برای دریافت تابعیت انگلستان از طریق تولد، حتماً حداقل یکی از والدین باید متولد انگلستان و یا اینکه بصورت قانونی دارای شهروندی انگلستان باشد. همچنین اگر فرزند متولد شده در انگلستان تا 10 سالگلی در این کشور زندگی کند، صرفنظر از ملیت یا شهروندی والدین، از تابعیت انگلستان برخودار خواهد شد.

اطلاعات موردنیاز برای اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد

---------------------------------------------------------------مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی: از دیگر روش‌های مهاجرتی، مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی است. گرفتن اقامت انگلستان از طریق این روش دارای مراحل پیچیده و سختی‌های فراوانی‌ست و برای تمام افراد توصیه نمی‌گردد. بهتر است قبل از اقدام به مهاجرت به انگلیس بصورت پناهندگی، گزینه‌های دیگر را درنظر گرفته و بصورت قانونی اقدام به اخذ ویزای انگلستان نمائید.

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

---------------------------------------------------------------برای اطلاعات بیشتر درمورد هرکدام از انواع ویزای انگلستان برای مهاجرت به این کشور، به صفحه مهاجرت به کشور انگلیس مراجعه نمائید.

 زهرا
  سلام.همسر من حدود ۵سال در انگلیس پاسپورت کار و اقامت موقت داشته الان حدود سه ساله به ایران برگشته و ازدواج کردیم.ایا میشه باز برای برگشتن اقدام کرد؟  
 داوود
  میتونین دوباره از طریق ویزای کار یا هرکدوم از ویزاهای انگلیس که شرایطشو داشتین به انگلیس مهاجرت کنین و شمام میتونی بعنوان یکی از وابسته های همسرتون اقدام کنی  
 علی سیفی
  سلاممن معلم رسمی زبان انگلیسی با 25 سال سابقه هستم.درضمن در کار تزیینات داخلی ساختمان هم تخصص دارم.سنم 42 هست.متاهل دو تا بچه هم دارم.از چه راهی میتونم به انگلیس مهاجرت کنم.ممنون از زحمت شما  
 رضا سلامی
  شما میتونی از طریق کار مهاجرت کنی به انگلیس، اما باید قبلش یه پیشنهاد کار داشته باشی  
 رها مرادی
  سلام من پرستار هستم با 9 سال سابقه کار. میتونم اقامت انگلستان رو از این طریق بگیرم؟ ممنون  
 محمدحسین
  شما میتونید از طریق ویزای کاری انگلیس یا همان Tier 2 برید، اما حتما باید یه پیشنهاد کاری داشته باشید. برای پیشنهاد کاری هم باید با اسپانسر موردنظرتون درارتباط باشید.  
 شادی
  خواهش می کنم جواب بدید. من شرایط کامل کار کردن در کانادا رو دارم و می تونم در اونجا با استفاده از تخصصم اقامت بگیرم. فقط می خوام بدونم بعد از رفتن، می تونم پدر و مادرم رو که بالا 50 سال دارن رو پیش خودم بیارم؟  
 حمید نظری
  اینجا صفحه مهاجرت به انگلستان دوست عزیز. باید توی صفحه کانادا بپرسی  
 مهسا
  سلام ببخشید یه سوال داشتم، با مهاجرت به انگلستان برای تحصیل بعد یه مدت میشه اقامت دائم انگلیس و گرفت؟  
 مصطفی ش
  موقع تحصیل که نمیشه، ولی واسه اقامت باید بعد تموم شدن تحصیل ویزای خودتونو به یکی ویزاهایی که میشه باهاش اقامت انگلستان و گرفت تغییر بدی  
 محسن حسینی
  سلام من لیسانس مدیریت دارم و با ده سال سابقه کاری دولتی. برای مهاجرت به انگلستان از طریق تخصص، کاری مرتبط با رشته من وجود داره؟  
 Mehran azaad
  با سلام. بنده 35 سالم هست و با همسرم قصد مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت دائم این کشور رو داریم. هردو فوق لیسانس در رشته MBA و بنده آیلتس 7 و ایشون 6 دارن. بچه هم نداریم. دو سوال داشتم. سرمایه ما برای سرمایه گذاری در انگلستان، در حد 40 تا 50 هزار پوند میشه، با این مقدار میشه از طریق سرمایه گذاری اقدام کرد؟ اگر نشد، چه روش دیگه ای رو پیشنهاد میکنید؟ با تشکر فراوان  
 سحر قائمی
  سلام. فکر کنم با این مقدار سرمایه یکم سخت باشه ویزا بگیرین. اگه میشه سرمایه رو به 200 هزار پوند برسونین خیلی راحت تر ویزا میدن  
 رها لاجوردی
  من خانوادم اقامت دائم انگلستان دارن، ولی خودم 21 سالمه و نمیدونم میتونم از طریق ویزای خانوادگی اقدام کنم یا نه؟ یا باید با ویزای تحصیلی برم؟  
 حمید س
  اینجا دو راه وجود داره، چون سنت از 18 رد شده، پس نمیتونی با ویزای خانوادگی واسه اقامت انگلستان اقدام کنی، میتونی اونجا ادامه تحصیل بدی و ویزای دانشجویی بگیری. یا اینکه یه بیماری خاصی داشته باشی که بتونی ثابت کنی نیازه پدر و مادرت تو انگلستان ازت مراقبت کنن، البته اینم باید ثابت کنی که غیر پدر و مادرت، اینجا کسی برای مراقبت ازت نیست.  
 فرهاد
  سلام. 24 سالمه و لیسانس کامپیوتر دارم. برای مهاجرت به انگلیس کدوم روش برای من بهتره؟ از طریق تحصیل یا یه روش دیگه؟ انگلیسی ام خوبه و آیلتس 7 هم میگیرم.  
 رامین اسدی
  سلام برای مهاجرت به انگلیس فاکتورای زیادی مهمه و یکمم الان سخت گیر شدن. یعنی خیلی خوب باید خودتو بهشون ثابت کنی. تو این شرایط بنظرم گرفتن ویزای تحصیلی انگلیس راحت تر از بقیه باشه  
اگر اطلاعات یا دیدگاهی در مورد مطالب این صفحه دارید،لطفا با ما و کاربران دیگر به اشتراک بگذارید